Холивуд

“Дюн” с 11 номинации за БАФТА

Научнофантастичният епос „Дюн“ на режисьора Дени Вилньов, който може да се похвали със звезден актьорски състав, включващ Тимъти Шаламе и Зендая, получи най-много номинации за тазгодишните филмови награди БАФТА – 11.

Готическият уестърн „Силата на кучето“ с Бенедикт Къмбърбач в ролята на плашещ каубой получи 8 номинации.

„Белфаст“ на Кенет Брана, който представлява черно-бял преразказ на детството му в Северна Ирландия, получи шест номинации.

Последната роля на Даниел Крейг като Джеймс Бонд в „Смъртта може да почака“ получи пет номинации – включително за изключителен британски филм.

„Дюн“ получи цели 11 номинации, сред които за най-добър филм, операторско майсторство, визуални ефекти, костюми, грим и прически и оригинална музика.

Сагата „Дюн“ ще има втора част
Филмът на режисьора Дени Вилньов беше приет еднакво добре от критиката и зрителите, като лентата е базирана на класическата научнофантастична книга на Франк Хърбърт от 1965 г.

Леонардо ди Каприо не е искал да вижда гола Мерил Стрийп във филма „Не поглеждай нагоре“
Другите номинирани ленти в категорията за най-добър филм са „Белфаст“, „Не поглеждайте нагоре“, „Силата на кучето“ и Licorice Pizza.

Напиши коментар

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Популярни

Нагоре